1. Úvod
  2. Posilňovanie a rehabilitácia
  3. Ako posilňovať s Powerballom
Powerball: fitness a posilňovanie

Ako s Powerballom posilňovať

Predlaktie

Pri posilňovaní predlaktia musíme mať ruku mierne od tela, ľahko pokrčenú v lakti, tak ako vidíte na videu. Pre posilnenie vonkajších svalov na predlaktí točíme s Powerballom v protismere hodinových ručičiek.

V prípade, že chceme posilniť svaly na vnútornej strane predlaktia, budeme mať polohu ruky rovnakú, ako pri prvom videu, avšak Powerballom budeme točiť v smere hodinových ručičiek.

Biceps

Ak budeme posilňovať biceps, musíme mať ruku v lakti pokrčenú približne do pravého uhlu. Powerballom točíme doľava, teda v protismere hodinových ručičiek. Pre posilnenie tricepsu opäť stačí zvoliť opačnú rotáciu, teda pravú.

 

Ak prejdeme k posilňovaniu prsného svalu, držíme ruku pozdĺž tela mierne pokrčenú a rozbehneme ľavú rotáciu Powerballu.

Prsný sval

Deltový sval

Pre posilnenie ramena alebo deltového svalu musíme držať ruku pozdĺž tela, takmer natiahnutú, s pravou rotáciou vášho Powerballu.

Dlaň a prsty

Na ďalšom videu vidíme, ako správne posilniť dlaň a prsty. Tento cvik sa vykonáva v nižších otáčkach než predchádzajúce cviky. Powerball nedržíme pevne v dlani, ale len končekmi prstov. Powerball držíme tak, aby nám nespadol na zem a zvolíme ľavú rotáciu. Pri tomto cviku je lepšie mať na Powerballe pútko na zápästie, pre prípad vykĺznutia z ruky.

Zápästie

Powerball je najefektívnejší pre posilňovanie zápästia. Takmer v každej polohe ruky sa zápästie posilňuje. Najväčší význam má posilňovanie vtedy, keď máte ruku umiestnenú kúsok od tela a je mierne pokrčená v lakti. Ľavá rotácia vám zaistí správnosť prevedenia cviku.