1. Úvod
  2. Tipy a návody
  3. Výber Powerballu
Powerball, vyberte si ten pravý!

Ako si vybrať Powerball?

Voľte originál

Ak práve rozmýšľate nad kúpou Powerballu pre seba alebo chystáte darček pre niekoho blízkeho, majte na pamäti, že kupujete citlivé, ale pri správnom zaobchádzaní relatívne veľmi trvanlivé zariadenie, ktoré bude so svojím majiteľom roky. V podstate so žiadnym originálnym modelom neurobíte “krok vedľa”, napriek tomu však pri nákupe dodržujte niekoľko zásad.

Zásady nákupu Powerballu:

  • V prvom rade kupujte originálny NSD Powerball. Na slovenskom trhu je mnoho falzifikátov, ktoré síce vyzerajú podobne, rovnako alebo podobne sa volajú, avšak nefungujú alebo fungujú len pár dní.
  • Zvážte otáčkomer. Pre babičku na rehabilitáciu karpálneho tunelu je úplne zbytočný. Naopak, pre brata, ktorý bude súťažiť s kamarátmi, je otáčkomer nevyhnutný. Výhodou je, že pokiaľ zvolíte model bez otáčkomeru, je možné ho neskôr dokúpiť a doplniť (okrem Techna).
  • Zvážte svetelný efekt. Nie každému sa blikanie farebných svetielok páči, a naopak niekoho nikdy neomrzí, že aj podľa intenzity svietenia spozná intenzitu točenia.
  • Zvážte autoštart. Model 250Hz Pro Autostart so zabudovaným zotrvačníkom ocení každý, kto má problémy so štartovaním pomocou šnúrok. Tento Powerball stačí natiahnuť a môžete točiť.
  • Zvážte kúpu luxusných kovových modelov. Pri modeloch Metal platí, že sú vhodné pre tých, ktorí chcú intenzívne posilovať alebo pre skutočných vyznávačov Powerballu, ktorým jednoducho nemôže chýbať. Pre začiatočníkov a pre účely rehabilitácie však nie sú vhodné.

Powerball